Puanlar.net Hoşgeldiniz, 18 Ekim 2018

Başarıya Ulaşmanın Yolları

Başarıya Ulaşmanın Yolları

Başarılı olmak istiyorsunuz ama başarılı olamıyorsunuz? Çok çalıştığınız halde istediğiniz başarıyı elde edemiyor sizin kadar çalışmayan arkadaşınız sizden yüksek not alınca ama haksızlık bu deyip bağırmak geçiyor içinizden ama bağıramıyorsanız başarılı olmanın altın harflerini arıyorsanız başarılı olmanın altın harfleri yazımızı dikkatlice okumanızı isterim. Çünkü bu yazı sizi size anlatıyor. Başarılı olmanın altın harfleri şunlardır.

1-Hayatta her şey zıddı ile anılırmış. Başarısızlığınızın nedenlerini tespit ederek bu nedenleri ortadan kaldırarak işe başlamalısınız. Arkadaş çevreniz sizi çalışmaktan alı mı koyuyor değiştirin.
2-Başarısızlık durumunda öz eleştirinizi yapın ve kendinizi yargılayın. Acaba gerçekten başarılı olmak için elinizden geleni yaptınız mı? Daha fazlasını yapabilme imkânı varken yapmamış tüm gücünüzle savaşmamış savaşı kaybetmişseniz bunu rakibinizin çok güçlü olmasına değil iyi hazırlanmamış olmanıza bağlamanız gerekir.
3-Öğrenme yönteminizi belirleyin. Herkesin kendine özgü öğrenme yolu vardır. Kimisi oynayarak öğrenirken kimisi ezberleyerek kimisi de yazarak öğrenir. Hangi öğrenme stili ile başarıya ulaşacağınıza karar verip bir an önce işe koyulmanız gerekir.
4-Kendinize olumlu öğrenme ortamı yaratın. Çoğu aileler televizyon bağımlısı haline geldiği için sobayı televizyonlu odaya kurmaktadır. Soğukta ders çalışmak istemeyen çocuk mecburen televizyon karşısında ödevini yapmakta ve ekstra çalışma yapamamaktadır. Öğrenmenizi tetikleyecek ortamlar oluşturmanız gereklidir.
5-Kendinize çalışma arkadaşları bulun. Kişi tek başına 1 saat çalıştıktan sonra sıkılırken grup halinde olduğunuz zaman 3-4 saat çalışsanız da sıkılmazsınız. Çünkü sizi tetikleyen olumlu bir ortam vardır. Kütüphanelerde fazla kitap okunmasının sebebi budur. Kişi kitap okurken bile olsa yanında birisinin olduğunu bilse sıkılmaz.
Başarılı olmanın altın harflerinden bir kaçını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştım bir başka yazı dizisinde görüşmek dileğiyle hoşça kalın esen kalın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz