Puanlar.net Hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2018

Balıkesir merkezi sınavla öğrenci alacak liseler

Balıkesir merkezi sınavla öğrenci alacak liseler

2018 yılı Balıkesir merkezi sınavla öğrenci alacak liseler belli oldu. MEB’in yayınladığı son kılavuzda Balıkesir İli için merkezi sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Balıkesir‘de Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler. Balıkesir’de Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak. Balıkesir’deki Nitelikli Okullar açıklandı.

Balıkesir merkezi sınavla öğrenci alacak liseler – Balıkesir nitelikli okullar 2018

İlİlçeOkulun AdıGenel MüdürlükOkulun TürüÖğretim ŞekliPansiyon DurumuYerleştirme ŞekliDerslik SayısıKontenjan
BALIKESİRAltıeylül100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMTEGMMesleki ve Teknik Anadolu LisesiKız-ErkekVarMerkezi/Yerel130
BALIKESİRAltıeylülMimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMTEGMMesleki ve Teknik Anadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi/Yerel260
BALIKESİRAltıeylülGülser-Mehmet Bolluk Anadolu LisesiOGMAnadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi5150
BALIKESİRBandırmaAli Öztaylan Anadolu İmam Hatip LisesiDÖGMAnadolu İmam Hatip LisesiKız/ErkekVar (Kız/ErMerkezi390
BALIKESİRBandırmaBandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu LisesiOGMAnadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi4120
BALIKESİRBandırmaEnerjisa Bandırma Fen LisesiOGMFen LisesiKız-ErkekVarMerkezi4120
BALIKESİRBurhaniyeCelal Toraman Anadolu Lisesi (İngilizce-Almanca)OGMAnadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi4120
BALIKESİREdremitEdremit Anadolu İmam Hatip Anadolu LisesiDÖGMAnadolu İmam Hatip LisesiKız/ErkekVar (Kız/ErMerkezi/Yerel260
BALIKESİREdremitŞehit Mustafa Serin Fen LisesiOGMFen LisesiKız-ErkekVarMerkezi390
BALIKESİRGönenGönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMTEGMMesleki ve Teknik Anadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi/Yerel130
BALIKESİRKaresiBalıkesir Anadolu İmam Hatip LisesiDÖGMAnadolu İmam Hatip LisesiErkekVarMerkezi/Yerel260
BALIKESİRKaresiŞule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip LisesiDÖGMAnadolu İmam Hatip LisesiKızVarMerkezi390
BALIKESİRKaresiAtatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMTEGMMesleki ve Teknik Anadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi/Yerel130
BALIKESİRKaresiBalıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMTEGMMesleki ve Teknik Anadolu LisesiKız-ErkekVarMerkezi/Yerel130
BALIKESİRKaresiFatma-Emin Kutvar Anadolu Lisesi (İngilizce-Almanca)OGMAnadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi390
BALIKESİRKaresiİstanbulluoğlu Sosyal Bilimler LisesiOGMSosyal Bilimler LisesiKız-ErkekVarMerkezi4120
BALIKESİRKaresiSırrı Yırcalı Anadolu LisesiOGMAnadolu LisesiKız-ErkekYokMerkezi6180
BALIKESİRKaresiŞehit Turgut Solak Fen LisesiOGMFen LisesiKız-ErkekVarMerkezi5150

“Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları 10 Nisan 2018 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Merkezi Sınava isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklardır.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir.

Yurt dışında e-Okul Sistemi’ne kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği dikkate alınarak denklikleri yapıldıktan sonra başvurularını Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri/Konsoloslukları üzerinden yapacaklardır.

Merkezi Sınav başvuru ve sonuçlarıyla ilgili iş ve işlemler elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için elektronik ortam üzerindeki bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

Merkezi Sınav; 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. 02 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan sınav, iki bölüm halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır.

Sınavın iki bölümü arasında verilen süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacaktır. Bu sürede öğrenciler okullarından ayrılamayacaklardır.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu‘nda yer alacaktır.

Merkezi Sınav Başvurusu ve Uygulama Kılavuzu için TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Taban Puanları için tıklayınız.