Aselsan Tekniker Maaşları

22.06.2018
316
A+
A-
Aselsan Tekniker Maaşları

Aselsan da görev alan personeller arasında teknikerleri inceledik. Aselsan tekniker maaşları ne kadar ? sorusuna yanıt arıyorsanız, yazımız da cevabı bulacaksınız. Kadro bakımından teknikerler, teknisyenlerin üsttü, mühendislerin alt konumunda görev alırlar. Ara görev olarak çalışırlar. Mühendisler işleri teknikere gösterir, tekniker ise, gerektiğinde yanına teknisyeni olarak o işi yapar. Daha sonra görevli olduğun birim amirine yani mühendise iş hakkında bilgi verir.

İnternet çoğu bilgilerin yanlış olduğunu buradan tekrar belirtmek istiyoruz. Aselsan gibi güçlü bir kurumun az maaş verdiği, personeline değer vermediği gibi spekülatif haberler vardır. Buradan net olarak şunu belirtelim. Aselsan Türkiye’nin en gözde kurumlarından birisidir. Bu sebeple bu tip haberler itibar edilmemesi gerekmektedir.

Bitirmiş olduğu yüksek okulun kalitesine görev işe başlatılıyor. Örneğin Hacettepe Üniversitesinden mezun bir kişi ile Harran Üniversitesinden mezun bir kişi aynı kefeye konulmuyor. Bölümüne göre personel alımı yapan kurum, bir sınav ardından sınavı geçenler arasında bir mülakat yapıyor. Bu şekilde en iyi personeli kuruma dahil ediyor.

Aselsan tekniker maaşları ortalama başlangıç olarak 2 bin 750 TL ile 3 bin 250 TL arasındadır. Hizmet yılı itibariyle, 15 – 30 TL arasında fark vardır. Örneğin 5 senelik tekniker ile yeni işe başlayan tekniker arasında 75 ile 150 TL arasında bir fark olmaktadır. Ayrıca göreve başladığın andan itibaren, şehir dışına göreve gönderilebilir. Orada çalıştığın her gün için harcırah alırken bu rakam tahmini 40 ile 60 TL arasındadır. Bu maaşa ek olarak eklenmektedir.

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

 
Konuyu Haberdar Et!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.