Adliye Çalışanlarının Maaşları 2018

28.10.2018
79
A+
A-
Adliye Çalışanlarının Maaşları 2018

Adliyelerde çalışmakta olan kişilerin maaşlarındaki son durum hakkında en güncel bilgileri paylaşacağız. Adalet Bakanlığı’nda memur olarak çalışanların maaş durumu hakkında tüm merak ettikleriniz ve adliye çalışanlarının maaşları 2018 bilgileriniz yazımızda bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Memur Maaşları

Adalet Bakanlığı’nda memur görevinde bulunanların maaşları Ocak ve Temmuz 2018 zamları ile artmıştı. Şimdi Ocak 2019’yaklaştığımız günlerde adliye çalışanlarının maaşları yeni zam oranları ile birlikte ne kadar artış sağlayacak ve ne kadar olacak?

Adliye çalışanlarının maaşları 2018 için Enflasyon tahmini gerçekleşirse memur ve memur emeklilerine yüzde 11.15 zam yapılacak. Ancak Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılacak ilk altı ay için enflasyon rakamları da zam oranını etkileyecek. Zira belirlenen enflasyon oranlarından yüksek çıkarsa arada yer alan fark adliye çalışanlarına yapılacak zamma yansıtılacak.

Adliyelerde çeşitli görevlerde çalışan zabıt katipleri ve mübaşir gibi kişiler alacak 2019 Ocak zammı ile maaşlarında yaklaşık yüzde on bir oranında bir iyileşme görecekler. Bu sayede 3 bin 100 TL maaş alan adliye çalışanları yeni zam ile birlikte maaşlarında 350 TL’lik bir artışla 3 bin 450 TL almış olacaklar.

Adliye Çalışanlarının Maaşları

Adliye gibi zorlu bir kamu kurumunda memur olarak çalışmakta olanlar aslında birçok memurlara göre daha az maaş almaktadırlar. Adli vakalarda çok çeşitli ve zor olaylarla karşılaşılabilmektedir. Böyle zorlu görevler için ek imkan ve olanaklar alınmaktadır. Birçok farklı bakanlığa bağlı memurluklarda bunun örnekleri vardır. Adalet Bakanlığı da adliyelerde çalışanlar için çeşitli ek imkanlar sağlamaktadır; ancak tabi bu yeterli ve istenen oranda değildir. Son günlerde adalet çalışanları maaşları konusunda daha fazla iyileştirme ve sosyal olanaklarda yeni imkanlar beklenmektedir.

Yeni yapılan Kamu Seçme Sınavı (KPSS) ile adliyelerde iş bulmak isteyenler için ise maaşlar birçok emsal pozisyon ve mesleğe göre iyi gibidir. Adliye çalışanlarının maaşları 2018 için yeni görevlendirilecek adalet çalışanlarının başlangıç maaşları yaklaşık 3 bin 300 TL civarında olacaktır. Üstelik Adalet Bakanlığı, her yıl çok sayıda kamu görevlisi almaktadır. Diğer pek çok kamu kurum ve kuruluşa göre adliye personeli alımları daha yüksektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.