2021 YKS ne zaman yapılacak | YKS ye Kaç Gün Kaldı?

  45
  A+
  A-
  2021 YKS ne zaman yapılacak | YKS ye Kaç Gün Kaldı?

  YKS ne zaman 2021 yapılacak? 2021 YKS sınavı ne zaman? 2021 YKS tarihi ne zaman? soruları sınava girecek olan adaylar ve veliler tarafından araştırılmaya başlandı. Puanlar.net olarak, sizler için bu merak edilen tüm detayları açıklıyoruz.

  YKS 2021 NE ZAMAN?

  Yayınevleri tarafından verilen bilgilere göre AYT sınavının 20 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanıyor

  NOT: 2021 yılı YKS sınavı için resmi bir sınav tarihi henüz belirlenmemiştir. Sınav altta vermiş olduğumuz tarihlere yakın bir zamanda gerçekleştirilebilir. Resmi açıklamada tarih anında güncellenecektir.

  YKS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

  YKS sınavı birinci oturumda TYT toplam olarak 120 soru sorulacak. İkinci oturumda AYT 160 soru gelecek.

  Birinci Oturumda yapılacak Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT); 40 Türkçe, Sosyal Bilimler; Tarih (5 soru), Coğrafya(5 soru), Felsefe(5 soru), Din Kültürü (5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik, 20 Fen Bilimleri; Fizik (7 soru), Kimya (7 soru), Biyoloji (6 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır.

  İkinci oturumda yapılacak Alan Yeterlilik Testinde (AYT) Edebiyat-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40, Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere 160 soru sorulacaktır.

  Yabancı Dil Testi’nde (YDT) ise 80 yabancı dil sorusu sorulacak.

  2020 YKS TABAN PUANLARI

  YKS taban puanlarını BURADA yer alan link ile öğrenebilirsiniz. Toplam 81 ilimizde yer alan Özel Üniversiteler ve Devlet üniversitelerin yer aldığı, 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları yer almaktadır.

  2021 YKS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI NELER?

  YKS sınavının açıklanması ardından, istediği başarıya ulaşamayan ve/veya seneye tekrar sınava hazırlanmak isteyen öğrenciler YKS (TYT-AYT) Konularını merak etmektedirler. Aşağıda yer alan listede TYT konularını ve AYT Konularını ayrı ayrı başlıkta bulabilirsiniz.

  2021 YKS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  2020 YKS MEB ÖRNEK SORULAR YAYINLANDI MI?

  Örnek sorulara Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi olan odsgm.meb.gov.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , daha önce yaptığı açıklamada #YKS ’de ezbere dayalı sorular azaltılacağını öğrenmeye dayalı soruların artacağını açıklamıştı. Örnek sorulara baktığımız zaman bu söylemlerin doğru olduğu kanısına varıyoruz.

  YKS PUAN VE SIRALAMA HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

  YKS Puan Hesaplama Motoru 2021 ÖSYM,Yüzdelik Dilim ve sıralama hesaplaması yapmak için BURADA yer alan YKS Puan Hesaplama Motoruna tıklayın. YKS Puan Hesaplama 2021,YKS-AYT-TYT Sınavı,ÖSYM-MEB-YENİ SİSTEM puanınızı derslerdeki doğru ve yanlış sayılarınızı girerek hesaplayabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.