PYBS-DPY-İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak

178.095
A+
A-
PYBS-DPY-İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak

2020 PYBS bursu, 2020  DPY bursu, 2020 İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak?

2020 yılının ilk bursu yattı. Dekont örneklerini yorum kısmından görebilirsiniz.

MEB İOKBS Parasız yatılılık bursları bundan böyle ayda 1 (bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs NE ZAMAN ALINACAK? okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk İOKBS-PYBS-DPY bursunuz 20’i ile 25’i arasında alacağınızı bilmenizi isteriz. pybs bursları yattı mı 2020

PYBS-DPY-İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek? Öğrenmek için TIKLAYINIZ

PYBS-İOKBS Bursu Kaç Yıl Verilir? Öğrenmek için TIKLAYINIZ

PYBS-İOKBS bursu ne zaman kesilir? Öğrenmek için TIKLAYINIZ

DPY-İOKBS-PYBS Burs Miktarı Kaç Lira Ne Kadar 2020 Öğrenmek için TIKLAYINIZ

Alacağınız ücret 2020 yılında aylık burs ücreti 310,00 TL dir.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir. MEB İOKBS

Yıllara Göre Burs Ücretleri;

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

2018 yılında burs ücreti: 704.28 TL

2018 yılında aylık burs ücreti 234,70 TL

2019 yılında aylık burs ücreti 260,40 TL

2020 yılında aylık burs ücreti 290,66 TL

2020 yılında aylık burs ücreti 310,00 TLblank

Burs alan/alacak öğrenciler bilgi paylaşımı için TIKLAYINIZ

MEB’den öğrenci burs ücretleri açıklaması

MEB; Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank’tan, bursunu PTT ‘den alan öğrenciler yine burslarını PTT’den almaya devam edeceklerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 20.03.2020 tarih ve 5768258 sayılı yazılarıyla Burs ödemeleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Açıklama ;

1- Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank’tan, bursunu PTT ‘den alan öğrenciler yine burslarını PTT’den almaya devam edeceklerdir.
2- Burslar her ayın 25 inde ön yüklemeli banka kartlarına aktarılacaktır.
3- Kartlar; ön yüklemeli ve pos geçiş özelliğine sahip olacaktır.
4- Vakıfbank, sözleşme süresince aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma, hesap hareketi dökümü, kart basımı ve benzeri bankacılık işlemlerinden her ne ad altında olursa olsun öğrenciden başka bir masraf ve/veya ücret talep etmeyecektir.
5- PTT, sözleşme sürecinde aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma, Pttmatik’lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümü, adı altında öğrenciden masraf veya ücret talep etmeyecektir. BDDK hükmü gereğince, kayıp, çalıntı ve benzeri nedenler dolayısıyla yılda iki adetten sonraki kart yenileme durumlarında kart ücreti kart maliyeti ölçüsünde alınabilecektir.

6- Ödemeler sadece hak sahibine yapılacak olup hak sahibini temsil eden veli, vasi, kayyım ve vekillerine ödeme yapılmayacaktır.
7- Ödemeler, PTT işyerlerinden hak sahiplerine imza karşılığı ibraz etmiş olduğu kimliğin fotokopisi alınarak; elden teslim edilecek olan ön yüklemeli Pttkartlar ile yapılacaktır.
8- Kart değişimi ve kayıp/çalıntı durum bildirimlerinin PTT işyerlerine yapılması halinde PTT tarafından hak sahibine en kısa sürede PTT kartı temin edilecektir. PTT Çağrı Merkezi numarası 444 1 788 olup, güncel cep numarası olan öğrenciler kartın şifresini unutmaları halinde belirtilen numara üzerinden sms yoluyla şifre alabileceklerdir.
9- PTT kartı olan öğrenciler, PTT’nin tüm işyerlerinden ve Pttmatik’lerinden; para çekme, şifre alma/değiştirme, Pttmatik’lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümünü ücretsiz yapacaklardır. Pttkartlar diğer Banka ATM’lerinde de kullanılabilmekte olup, diğer banka ATM’lerinden yapılacak işlemlerle ilgili banka ve Bankalar arası Kart Merkezinin yansıtacağı hizmet ücreti tarifesi geçerli olacaktır.
10- Vakıfbank ön yüklemeli kartını kaybeden öğrenciler, yeni ön yüklemeli kartlarını PTT işyerlerinden kimlik fotokopisi ile şahsen başvurarak temin edecektir.
11- 2020-2021 eğitim-öğretim yılında bursluluğa yeni hak kazanan öğrenciler burslarını Ptt işyerlerinden aldıkları Ön Yüklemeli kartlar ile alacaklardır. Ön Yüklemeli Pttkartlar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmeyecek olup sadece PTT İşyerlerine başvuru yapan öğrencilere teslim edilecektir.
12- Vakıfbank kartını her ne sebeple olursa olsun kaybeden öğrencilerin Vakıfbank kartı iptal olacak ve kullanılamayacaktır. Öğrenciler burslarını yeni alacakları Pttkartlardan alacaktır.

2020-İOKBS BURS TABAN PUANLARI

MEB tarafından henüz açıklanmasa da öğrencilerimizden aldığımız bilgilere göre taban puanlar aşağıda verilmiştir.

5. SINIF: 462-463
6.SINIF: 458-459
7.SINIF: 452, 500 ÜZERİ
8.SINIF: 463, 500 ÜZERI
9.SINIF: 420, …..

Pybs bursları ne zaman verilecek 2020,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2020,pybs bursları ne zaman verilecek 2020,pybs burs ücretleri 2020,pybs burs ücretleri 2020,yeni pybs burs ücretleri 2020,dpy bursları ne zaman yatacak 2020, dpy bursları ne zaman yatacak 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2367 YORUM
 1. blank Arda dedi ki:

  Marketlerden 5 TL lik alışveriş yapıp öğrenebilirsiniz. Vakıfbank atmış az önce denedim ve oldu. İnanmayanlar varsa her ay düzenli olarak yazıyorum ve kimse mağduriyet yaşamaması için bilgilendiriyorum. Geçen aylarda yazdığım zamanlara bakıp attığım dekontları kontrol edin. Gidip deneyip görenlerse bu yazının altında belirtsin ki diğer arkadaşlar da yararlarsınlar.

 2. blank fırat dedi ki:

  ptt bursları yattımı bakan var mı ?

 3. blank Bence böyle dedi ki:

  Konya ortaokul yatı dekont sayı bilmiyom ama yattı

 4. blank Söyleyin dedi ki:

  Ortaokul yatı inanmıyorsanız bakın

 5. blank Bi dost dedi ki:

  PTT bursları yattı mı arkadaşlar bilginiz var mı

 6. blank Batu dedi ki:

  Alan varmı Kasım ayı yattimi ?

  1. blank Yağmur dedi ki:

   vakıfbank yatmış diyor herkes

   1. blank Mehmet Efe Uğur dedi ki:

    yattığını nasıl anlıyorsunuz ya bir kağıt mı geliyor bir haber mi geliyor biz de bekliyoruz çünkü ortaokul bursluluk bekliyoruz bizde nasıl oluyor

   2. blank Mehmet Efe Uğur dedi ki:

    Merhabalar burslar ne zaman yatacak bir bilginiz var mı herkesin yatmış diyor ama biz ortaöğrenim burs paraları bekliyoruzveya bu süreç nasıl işliyor bir kağıt gülü Baha ben mi geliyor benim bilgilendirir misiniz ya

  2. blank Erkek bir kişi dedi ki:

   Kardeşim yattı merak etme ama sen gene pazartesiyi bekle çünkü şimdi sadece lise yatmış olabilir

   1. blank Yokkkkk dedi ki:

    Kasim ayi lise burslari yattimi

   2. blank Gerçeği söylr dedi ki:

    Aynen doğru söylüyor

   3. blank Mehmet Efe Uğur dedi ki:

    Merhabalar biz de ortaöğrenim burs paralarını bekliyoruz ancak ne zaman yazacak bir bilginiz var mı herkes yatmış diyor çünkü ve bir kart mı geliyor bir yazı mı Gülüm mesaj geliyor bu süreç nasıl işliyor cevap bana bir bilgi verebilir misiniz

1 58 59 60