2019 2020 KYK burs başvuruları başladı! E devlet KYK burs başvurusu

  429
  A+
  A-

  Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından twitter adresinde yayınlanan bilgilere göre kyk burs/kredi başvuruları başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumumun paylaşımını aşağıda bulabilirsiniz.

  “Sevgili gençler, burs/kredi başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yüksek öğreniminiz boyunca yanınızda olmaya devam edeceğiz. Başvurularınızı Dijital Türkiye (e-Devlet) üzerinden yapabilirsiniz. Son gün 21 Ekim!”

  KYK burs başvurularının başlamasının ardından nasıl başvuracağını bilmeyen öğrenciler internet üzerinden araştırmaya başladı. KYK burs başvuruları; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden ya da e – Devlet üzerinden dijital olarak yapılabiliyor. E-devlet kullanıcı adı ve şifresine sahip olan bireyler sırasıyla  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümüne gelerek başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler.

  KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

  E-DEVLET KYK BURS BAŞVURU EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

  KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

  Yapılan açıklamada KYK burs başvurularının 21 Ekim Pazartesi günü sona ereceği duyuruldu.

  [affiliate_news id=”33352″]

  KREDİ VE BURS BAŞVURULARI AYRI OLARAK MI YAPILIYOR?

  Geri ödemeli kredi ya da karşılıksız burs almak isteyen öğrenciler iki başvurunun ayrı olarak mı yoksa aynı yerden mi yapıldığını öğrenmek istiyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapılan burs başvuruları aynı yerden yapılıyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra belirli öğrencilere geri ödemesiz burs çıkıyor, diğer öğrencilere ise kredi çıkıyor. Öğrenciler kişisel tercihlerine göre geri ödemeli krediyi alıyor ya da istemezlerse almayabiliyorlar.

  KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

  2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması bekleniliyor.

  reklam

  2
  Kimler Neler Demiş?

  avatar
  Fotoğraf ve Resim Dosyası
   
   
   
  1 Yorum konuları
  1 Konu cevapları
  0 Takipçiler
   
  En çok tepki verilen yorum
  En yeni yorum dizisi
  2 Yorum yazarları
  editorrahime Son yorum yazarları
    Abone ol  
  Bildir
  rahime
  Ziyaretçi
  rahime

  ben acik ogretimde okuyorum burs alabilir miyim