Puanlar.net Hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

2018 YKS sonuçları açıklandı!

2018 YKS sonuçları açıklandı!

Milyonlarca aday öğrencinin bugün ÖSYM’den beklediği 2018 YKS sonuç duyurusu 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle ÖSYM’nin resmi internet sitesinden, aday öğrenciler ile paylaşıldı. Adayların merak ettiği , ÖSYM YKS (TYT-AYT-YDT) sınav sonuçları,  ‘ 2018 YKS sonuçları açıklandı mı? ‘ ‘ 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ‘ ‘ 2018 YKS sonuçları nasıl öğrenilir ‘ gibi soruların yanıtları ÖSYM’nin yapmış olduğu duyuru ile cevap bulmuş oldu. İşte 2018 YKS sonuçlarını öğrenmek için yapılması gerekenler.

Milyonlarca adayın heyecanla beklediği 2018 YKS sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle belli oldu. 2018 YKS sonuçları için sık sık ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan osym.gov.tr adresini ziyaret eden öğrenciler, ÖSYM’nin yapmış olduğu duyuru üzerinden Aday İşlemleri Sisteminden 2018 YKS sonuç belgelerine erişim sağlayabilmekte.

2018 YKS sonuçları nasıl öğrenilebilir?

Öğrenciler 2018 YKS sonuçlarını öğrenmek için Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden T.C. Kimlik / Y.U Numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak, 2018 YKS sonuçlarını görüntüleyebilmekte.

2017 LYS sonuçları nasıl öğrenilebilir?

ÖSYM’nin yapacağı sınav sonuç duyurusunun ardından öğrenciler Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden T.C. Kimlik / Y.U Numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak, 2018 YKS sonuçlarını öğrenebilecek.

2017 üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

2018 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler elde ettikleri başarı sıralarına göre 7-14 Ağustos tarihleri aralığında üniversite/bölüm tercihi işlemlerini gerçekleştirebilecek. Uzmanlar bu noktada öğrencilerin bol bol araştırma yapmalarını tavsiye etmekte.

Öğrenciler YKS sonuçlarını uzmanlarla değerlendirecek

Bu yıl öğrencilerin kullanımına açılan Puanlar.NET Soru Sor sistemi üzerinden öğrenciler merak ettiklerini ücretsiz olarak uzmanlara yöneltiyorlar. Yıl içerisinde binlerce öğrencinin kullandığı Uzmanına Sor sisteminin YKS sonuçlarının açıklanması ile beraber, öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılması beklenmekte. Öğrenciler 2018 YKS sonuçlarına göre elde ettikleri başarı sıralarını, uzmanlar ile değerlendirerek, kazanabilecekleri bölüm ve üniversiteleri uzmanlar ile online bir şekilde konuşabilecek. Uzmanına Sor sistemine giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

Uzmanların 2018 YKS sonuç tavsiyeleri

Uzmanlar öğrencileri uyarıyor. 2018 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin hedefledikleri bölüm ve üniversiteler hakkında bol bol araştırmalar yapmalarını tavsiye eden uzmanlar, öğrencileri yanlış tercihlerde bulunmamaları konusunda uyarıyorlar.

Hatalı tercihler yıl kaybettiriyor

Tercihlerinde hata yapan öğrenciler, ya bir yıllık emeklerini kaybetmekte, ya da istemedikleri üniversite veya bölümde eğitimlerini sürdürmekte. Bu noktada uzmanlar öğrencileri yapacakları tercihler konusunda uyarıyor.


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WhatsApp

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz